FRAGMENT
online

CAŁOŚĆ
(rw2010.pl)

FRAGMENT
online

CAŁOŚĆ
(rw2010.pl)

Kroniki Białogórskie. t. 1: Baal

Białogóra, rok 2017. po upadku Imperium. Alicja Canissi wraz z narzeczonym kupują nowe mieszkanie, zaś Eryk Widłowski ma się zająć ukróceniem (o głowę czy dwie) sprawy przemytu broni. Te dwie postacie zdaje się dzielić wszystko. Poza jedną, drobną przypadłością. Z lykantropią da się jednak żyć. Życie to jednak utrudnia wiele czynników. Oprócz irytującego głodu poprzemianowego i kłopotów ze zbyt ostrymi paznokciami zalicza się do nich Wielka Trzynastka - grupa najpotężniejszych demonów, które pewnego pięknego, wrześniowego dnia postanowiły uwolnić swego pana, uwięzionego przed wiekami w Piekle. Potrzebują do tego Alicji, trzynastu dziewic oraz Jętki - byłej prostytutki, którą z Erykiem łączy coś więcej niż przelotny romans. To nie przejdzie bez echa, zwłaszcza, że po drodze wmiesza się Czarna Straż Archanioła, trzynaście nieumarłych pawianów, Nangobus, Stara Gwardia Dzieci Lilith, wyrm i pająkohydra. Będzie wesoło.

Kroniki Białogórskie. t. 2: Ghan

Druga część historii Eryka Widłowskiego i Alicji Canissi, którzy tym razem trafiają do stolicy potężnego Ghanatu Białogórskiego. Rządzący nim trzej Ghanowie chętnie wykorzystają postać niesławnego, a nawróconego zbira oraz pięknej i dobrej, cudownie odnalezionej krewnej Lupusaidów do swoich celów. Tymczasem zwołana zostaje Wielka Rada Lupusaidów, na której nie tylko ma dojść do podsumowania zwycięstwa nad wojskami Baala, ale także padną propozycje najbardziej fanatycznych potomków Lupusa. W końcu - czy nie jest to świetna okazja, by raz na zawsze skończyć z umoczonym w demonolatrię rodem cesarskim i objąć władzę także po drugiej stronie Granicy? Wszystkiemu z tyłu przygląda się Julio Martinez, którego pokrętne plany raz jeszcze skupiają się wokół Alicji i Eryka.​

CAŁOŚĆ

Pamiętnik z Chateau de Fleurs

Rok 1732. po upadku Imperium Auriańskiego.
Syn Naczelnego Zbrojmistsza Gael, Sigismund de Castre, zostaje wysłany z misją dostarczenia nowych muszkietów do Chateau de Fleurs. Nie dość, że w czasie podróży zostaje wyzwany na pojedynek, a śnieżyca odcina ponury zamek od świata zewnętrznego, do twierdzy przybywa pani Lilith de Real, kobieta tyleż tajemnicza co groźna.
Jaki sekret skrywa ta piękność i dlaczego staremu bibliotekarzowi kojarzy się ona z pewną sektą? Co oznaczają tajemnicze sny dręczące Sigismunda? Jaki los spotka przekorną pannę Sophie? Kim jest pan L?
I przede wszystkim: Kim jest Jules Martin?

FRAGMENT
online

CAŁOŚĆ
(rw2010.pl)

Co się zdarzyło w Brzezinach Małych?

Widły, lata 40. XIX wieku po upadku Imperium Auriańskiego. Wiek pary i rozumu, także na terenach podległych skandyjskiemu carowi. A jednak to w tej oświeconej epoce przyszło Tytusowi Canem wejść w konflikt z hrabią Hruszczewem. Były powstaniec, robiący za „dobrego obywatela” nie chce zabijać awanturującego się po sądach sąsiada. Ten jednak po kolejnym niekorzystnym wyroku udaje się po poradę do Dymitra Teratosso, a ten odsyła go do Jaruchy, starej wiedzmy żyjącej na bagnach. Wkrótce potem Tytus zaczyna cierpieć na ataki szału, a w okolicy pojawia się tajemnicza, żądna krwi bestia. Coraz więcej wskazuje na to, że potwór atakuje wrogów rodziny Canem, a do sprawy miesza się nie tylko carska Ochrana, ale także Zakon Łowców Bestii i okoliczna ludność. Czy Tytus ujdzie z życiem?